TERE TULEMAST - ALUSTA SIIT

Olgu see, mida Sa arendada soovid, Sinu mentaalne või füüsiline tervis, karjäär ja rahaasjad, suhted lähedastega, praktilisem ajaplaneerimine, vaimne areng või enese bioloogia ”häkkimine” – kõikidele nendele puzzletükkidele on olemas vastused ning vastavad praktikad.

Vahet pole milline on Sinu taust, kui palju Sa kaalud, milline on Sinu töö- või eraelusituatsioon – Sul on võimalus tõsta oma keha, meel ning sooritus uutesse kõrgustesse.

Minu missioon on avardada Sinu ”menüüd”, näidata Sulle milliseid tööriistu ja võimalusi on olemas, et viia oma heaolu uuele tasemele ja maksimaliseerida enda potentsiaal.

Soovin Sulle näidata, et end igapäevaselt minimaalsete efektiivsete pingutustega arendades on Sul võimalik oma elukvaliteeti parendada hulgal, mida Sa ei pidanud iial võimalikuks. Vaatamata populaarsele arvamusele, ei pea enese arendamine olema raketiteadus!

Sinu suurim toetaja,
Siim Mesipuu

INIMVAJADUSTE HIERARHIA

Alljärgnev kolmnurk on sulle kindlasti tuttav – tegemist on Maslowi inimvajaduste hierarhiaga. Seda on küll natukene kohandatud ning siia on lisatud ka kuues nö. ”peidetud tase”, millega Maslow töötas oma eluperioodi lõpus. Selleks, et saaksime kasvada ja areneda, peab see toimuma loogilises ja inimvajadustele vastavas järjekorras. Väga raske on tegeleda enesteostusega, kui su baasvajadused (füsioloogilised ja turvalisus) pole täidetud.

Just sellises loogilises järjekorras toimub kasvamine nii indiviidi kui ka kollektiivsel tasandil. Kõige pealt peame hoolitsema enda baasvajaduste eest ehk kindlustama, et meil oleks toit laual, katus pea kohal ning keskkond meie ümber oleks turvaline. Seejärel vajame armastust ja hoolt ning tugevat tunnet, et kuulume kusagile. Olgu selleks siis perekond, sõpruskond või kogukond. Kui need vajadused on täidetud, oleme valmis minema laia maailma, et end proovile panna, midagi saavutada ning selle eest ka vastavat tunnustust kogeda. Just tunnustuse tase on see, kus me tänasel päeval valdava osa ajast kollektiivsel tasemel opereerime.

Haridussüsteem ja töökeskkond soosivad ja õpetavad toimima tunnustuse baasil. Inimesed loovad ettevõtteid, et teenida miljard dollarit. Numbrid raamatupidamise kasumireal on olulisemad, kui inimelud, eetika ja planeedi ökosüsteem. Selline inimkonna hävinguks töötav süsteem ei ole jätkusuutlik ning teadlaste seisukohalt liigume jõuliselt Planeet Maa kuuenda väljasuremise poole. Ainult, et sel korral pole põhjustajaks mitte komeet ega üleujutus, vaid inimesed.

Selleks, et saaksime ärgata paremini toimivas maailmas peame liikuma kollektiivselt järgmistele tasemetele, milleks on eneseteostus ja eneseületus. Nendel tasemetel loovad inimesed ettevõtteid, et positiivselt puudutada miljardit inimest – see on uus miljardäri definitsioon. Saavutused ja tunnustused jäävad tahaplaanile ning peamisteks eesmärkideks saavad enese täieliku potentsiaali saavutamine, elueesmärgi leidmine ja endast positiivse pärandi ning parema maailma maha jätmine. Uus ja pead tõstev süsteem toimib inimkonna hüvanguks.

Kuidas seda aga saavutada? Alustada tuleb iseendast!

TEEKOND EKVILIIBRIUMINI

Kui maailmas või sinu isiklikus elus valitseb kaos, siis mis oleks selle seisundi ”vastumürgiks”? Kord! Kaose vastandiks on alati kord, süsteem, struktuur. Kui minu elu 7 aastat tagasi kokku varises ja seal valitses totaalne segadus, siis lubasin endale, et töötan välja struktuuri, mis aitaks kaose hetkedel külma pead säilitada. Selleks on kulunud seitse aastat, palju katseid, lugematul hulgal töötunde ja õppimist, kuid siin see on. 

Ma kutsun seda seisundit Ekviliibriumiks – mis tuleb inglise keelsest sõnast ”equilibrium” ning tähendab tasakaalu. Mitte seda tasakaalu, et sa paned viirukid ja küünlad põlema ning istud rätsepistesse puu alla maha ja ootad, et kõik sulle sülle langeks. See on elukestev protsess leidmaks enda keskpunkti. Seda kohta, kus valitseb hinge- ja meelerahu, kuid silmad põlevad uute eesmärkide vallutamise ootuses. See on sinu personaalne fokaalpunkt, kuhu liigud tagasi enne, kui oled läbi põlenud, haigeks jäänud, kaaslase tähelepanuta jätnud või unustanud, et sul on siin elus mingi suurem eesmärk.

Esimene ehk vundamendi ladumise tase on otses seoses Maslowi vajaduste hierahiast tuttavate baasvajadustega (füsioloogiline, turvalisus) ja tegeleb põhiliselt sinu kehaga, kuid natukene ka meelega. Sellel tasemel kindlustad, et saaksid paika oma füüsilise heaolu, vabaneksid pisematest (või ka suurematest) tervisemuredest ja pööraksid piisavalt tähelepanu oma emotsionaalsele ning vaimsele  tervisele.

Teine ehk 2.0 tase on otses seoses armastuse ja kuulumise ning tunnustuse vajadustega. Sellel tasemel tegeled põhiliselt meelega, kuid natukene ka kehaga. Vaatad kriitilise pilguga üle enda uskumused ja harjumused ning panustad teadlikkuse enesearengusse. Teed kindlaks, et sul oleks tugev side sind ümbritsevate inimeste, maailma ja iseendaga. Samuti pöörad pilgu oma karjääri väljavaadete, investeerimise, äriliste eesmärkide ja finantside poole.

Kolmas ehk Ekviliibriumi tase on otses seoses eneseteostus ja eneseületuse vajadustega. Sellel tasemel tegeled põhiliselt oma hingega, leiad üles oma elueesmärgi, pöörad pilgu endast välja poole, et maailmale väärtust luua ja inimesi aidata. Ära siiski arva, et oled ”kohale” jõudnud, see oleks ego lõksu langemine. Külili kaheksa sümboliseerib elukestvat protsessi, sest sel hetkel, kui arvad, et oled ”kohale” jõudnud, tekivad pudelikaelad teistesse kohtadesse ning protsess hakkab otsast pihta. Tähtis on see, et sul on süsteem, mida mööda oled tasakaalu, vitaalsuse ja autentsuse poole liikumas.

Me kõik oleme erinevad ja see perfektne tasakaal on meie kõigi jaoks erinev. Olen täiesti veendunud, et mitte ükski äärmus ei ole hea ning just sellepärast on võti tervema, tasakaalukama ja autentsema elu poole balanss yin’i ja yangi vahel. See on just kui tants. Tango töö ja eraelu, salsa treeningu ja puhkuse ning batchata enesearengu ja lõbutsemise vahel – just see ongi Ekviliibrium.

POPULAARSEIMAD ARTIKLID

TEEKOND EKVILIIBRIUMINI EHK KUIDAS TÜHJENDADA ENDA ''VIHMAVEETÜNN''

Millised on olnud läbi ajaloo erinevate meditsiinisüsteemide baaspraktikad, millega aidati inimestel terveneda?

Vastus sellele küsimusele on: aidati keha uuesti tasakaalu viia. 

MIS ASI ON ”BIOHACKING” EHK TERVISEKODEERIMINE?

Tänapäeval leidub erinevaid häkke absoluutselt kõige jaoks. Kuidas odavamalt reisida või poes käia, erinevad toiduvalmistamist lihsustavad nipid, majapidamise ja koristamise lihtsustamine, töökorralduse häkkimine, fotodel poseerimise- ja meigitrikid.

Kui me vaid suudaks ka enda keha lahti kodeerida, mõista seda paremini, et saaksime end igapäevaselt suurepärasena tunda – vot see oleks alles mõnus! Mul on sulle hea uudis, see kõik on võimalik. Tere tulemast biohackingu ehk tervisekodeerimise maailmasse!

SOOLESTIK - INIMESE TEINE AJU

Kas sa oled kuulnud, et soolestikku kutsutakse inimese teiseks ajuks? Soolestiku ja aju vaheline suhtlemine toimub biokeemiliste signaalide toimel, kus suhtlevateks osapoolteks on inimese seedetrakt ja kesknärvisüsteem.

UNI, KUI SINU VÕIMALUS END UUTEKS VÄLJAKUTSETEKS TÄIS LAADIDA

Uni mängib meie elus väga suurt rolli, sest umbes kolmandiku oma elust veedame me magades. Lisaks toitumisele on uni järgmine suur ja oluline samm, mida ette võtta, kui sinu soov on maksimaliseerida enda energiatase ning olla valmis kõikideks sinu teele sattuvateks väljakutseteks.

MIS ON INTERMITTENT FASTING EHK VAHELDUV PAASTUMINE?

Juhul kui sa pole ”vahelduva paastumise” kontseptsiooniga väga palju kokku puutunud, võid hetkel mõelda, et miks see viimasel ajal nii palju kõneainet on pakkunud? Samuti võid mõelda, et mida see sulle annab? Vastus: väga palju!

Paastumise näol on tegemist iidse saladusega. Iidsega sellepärast, et seda on praktiseeritud aegade algusest peale ning saladusega, sest selle harjumuse raviv jõud oli unustuse hõlma langenud – kuni õnneks see hiljuti taas meelde tuletati!

MEDITATSIOONI A&O – KASULIKKUSEST, TEHNIKATEST, VALEARUSAAMADEST JA NÄPUNÄIDETEST

Viimase 40 aasta jooksul on meditatsioon aina jõulisemalt sisenenud moodsa Läänemaailma huviorbiiti. Seda soovitavad isegi avameelsemad arstid ning praktiseerivad inimesed kõikidest erivaldkonadest: õpilased, teadlased, artistid ning tippjuhid.

Fakt on see: meditatsioon ei ole enam pelgalt religioossete inimeste või Tiibeti munkade mängumaa.

OHJA OMA STRESSI NING OHJAD OMA ELUKULGU

Peaksime oma vaimse tervise eest hoolitsema samamoodi, või veel rohkemgi, kui oma füüsilise heaolu eest. Stressi tekitavaid põhjuseid on väga palju ning samuti on meie kõigi stressitaluvus erinev. Sooviksin siinkohal ära märkida, et mõõdukas koguses stressi on siiski absoluutselt vajalik – see tagab selle, et sa liiguksid edasi ning kasvaksid tugevamaks.

Maailm annab meile nii palju erinevaid võimalusi, et me liigume igapäevaselt ringi küsitledes enda valikuid. Äkki ma oleksin saanud teha paremini? Äkki on kusagil keegi, kes on veel parem? Mis saab siis, kui ma ei meeldi neile?

7 TUGEVA TERVISE ALUSTALA

Õpi, kuidas hoolitseda oma tervise ja immuunsuse eest. Jäta oma kontakt ning ma saadan sulle juhendi.