10 enamlevinud keskkonnamürki, mis on leidnud tee sinu igapäevaellu

AUTORI MÄRKUS! Ma tõesti soovin, et võimalikult palju inimesi saaksid teada põhjustest, miks nad tegelikult haiged ja krooniliselt väsinud on. Sellepärast otsustasin kirjutada sellel teemal neljaosalise sisutiheda ja faktipõhise postituse. 

Ma tean, et ühte mahukat artiklit lugeda on väga keeruline ning just sel põhjusel jaotan selle neljaks lühemaks postituseks, et sul oleks võimalik seda infot rahulikult seedida.

Ma siiralt soovitan sul seda postitustesarja lugeda, et sa saaksid tõsta oma teadlikkust järgnevatel teemadel:

OSA I – Meie maailma ja inimtervise hetkeolukord (kui sa ei ole esimest osa lugenud, siis soovitan alustada sellest)

OSA II – 10 enamlevinud keskkonnamürki, mis on leidnud tee sinu igapäevaellu 

OSA III – ”Vihmaveetünni efekt” ehk miks me TEGELIKULT krooniliselt haiged ja väsinud oleme

OSA IV – Teekond Ekviliibriumini ehk kuidas tühjendada enda ”vihmaveetünn”

PS! Kui sa võtad vaevaks lugeda kõiki selle sarja postitusi, siis ma ei soovi, et sa kaotaksid lootuse või tunneksid end ülekoormatuna. Ma ei kirjuta antud teemal, et kedagi hirmutada, vastupidi, ma soovin harida ja teadlikkust tõsta. 

Pea meeles, meil on võimalik ennast ja meid ümbritsevaid inimesi kaitsta ainult ja ainult juhul, kui oleme informeeritud!

____________________________________________________________________________

10 enamlevinud keskkonnamürki, mis on leidnud tee sinu igapäevaellu

Nagu sa kohe näed, siis mõned kõige ohtlikumad mürgid maailmas on leidnud tee peaaegu kõikjale: joogivette, toiduainetesse, majapidamistarvetesse ning kõikvõimalikesse teistesse toodetesse, nagu konditsioneerifiltritesse, vaipkatetesse, juukselakkidesse jne.

Samuti leidub neid õhus, mida sa igapäevaselt hingad, eriti siis, kui sa elad suurlinnas ning kindlasti siis, kui elad tööstuspiirkonna läheduses.

 

Toksiin #1 – raskemetallid

”Iga 450kg keskkonda paiskunud elavhõbeda kohta on näha olnud 61%-list autismi kasvu. See sama uuring näitas ka 43%-list erihariduse vajaduse tõusu.” – Texase Ülikool [1]

Raskemetallide mürgistus on üks suurimaid tähelepanuta jäetud neuroloogiliste haiguste ja reproduktiivsete probleemide tekitajaid.

Peaaegu kõik inimesed, kes lasevad end testida, avastavad oma organismist erinevaid raskemetalle, mille näidud on peaaegu nii kõrged, et neid saaks lugeda ohtlikuks.

Raskemetallid hävitavad meie keha rakutasandil ning põhjustavad süstemaatilist põletikku, vallandavad erinevaid autoimmuunseid reaktsioone ja haiguseid ning asetavad meid olukorda, kus võib järgneda erinevate terviseprobleemide ”domino efekt”.

Pikkamööda, kui raskemetallid su kehasse kogunevad, matkib tekkinud mürgistus erinevaid sümptomeid, mida me oleme harjunud seostama hoopis teiste krooniliste haigustega, nagu kroonilise väsimuse sündroom, fibromüalgia, autism ja depressioon. 

Kas võib olla tõsi, et kõik need äsja nimetatud kroonilised tervisehädad poleks üldse inimpopulatsioonis avaldunudki, kui me poleks raskemetalle kasutule võtnud?

Järk-järgult suurenev raskemetallide mürgitus matkib – nagu juba ka mainitud – erinevaid haigussümptomeid, millele meie oleme erinevad ”sildid” välja mõelnud.

Läänemeditsiin annab sellele seisundile diagnoosi ning kirjutab väja ravimid, mis maskeerivaid neid sümptomeid.

Alljärgnevalt enamlevinud kroonilise raskemetallide mürgistuse sümptomid:

 • väsimus
 • liigesevalud
 • lihaste nõrkus
 • meeleolu kõikumised ja depressioon
 • õpiraskused
 • hüperaktiivsus ja ärevus
 • veresuhkru probleemid
 • seederaskused & toitainete imendumise probleemid
 • reproduktiivsed probleemid & sünnidefektid

Millise raskemetalli mürgistus on täna kõige tavapärasem? Räägime sellest, milliseid raskemetallid on meie keskkonnas kõige levinumad. Mõnda neist on võimalik vältida, samas teisi jällegi mitte.


Elavhõbe

Elavhõbeda näol on tegemist ühe kõige mürgisema raskemetalliga, sest juhul kui puutume sellega kokku liiga suurel määral, võib see kahjustada väga lühikese aja jooksul nii meie keha kui ka aju.

Elavhõbedat leidub tuhandetes erinevates toodetes nagu kontaktläätsede vedelikus, ninaspreides, retseptiravimites, vaktsiinides, seenhaiguste tõrjevahendites, pestitsiidides, väetistes ning otseloomulikult selles massilises suitsus, mida tööstushooned ja tehased õhku paiskavad.

See sama tehastest keskkonda paiskuv ülejääk ”nakatab” absoluutselt kõike, mis kasvab ja elab maapinnas, õhus ning meres. Sellepärast on äärmiselt oluline olla ettevaatlik, milliseid kalu me sööme ning millises koguses.

Üks suurimaid elavhõbedaga kokkupuute punkte on samuti läbi amalgaamist hambaplommide. Need hõbeplommid sisaldavad elavhõbedat, mis kahjustab sinu tervist kõikvõimalikel erinevatel viisidel.

See tähendab, et iga kord kui sa mälud toitu, võib mikrodoos elavhõbedat sattuda sinu vereringesse.


Alumiinium

Alumiinium on kõikehõlmav raskemetall. Põhjus, miks alumiinium on viimaste aastakümnete jooksul nii suureks probleemiks kujunenud on see, et seda leidub deodorantides, kosmeetikas, antatsiidides ehk maohappe alandajates, purkides, vaktsiinides, kööginõudes ning isegi kraanivees.

Tavaline keskmine inimene puutub alumiiniumiga kokku vähemalt paar korda päevas.

Tõtt-öelda on dušši all veeauruna sissehingatav alumiinium üks kõige murettekitavamaid viise, kuidas me selle metalliga igapäevaselt kokku puutume. Seda sellepärast, et sissehingatav aur on meie kehale kordades ohtilikum, kui lihtsalt vesi.

Auruna saavad toksiinid kopsude kaudu väga lühikese aja jooksul vereringesse imbuda, kust need saavad vaba ligipääsu meie organitele ja kudedele.


Kaadmium

Kaadmium on üks vähemtuntud raskemetalle ning seda leidub valdavalt meie maapinnas. Sealt liigub see teraviljadesse, kartulitesse, tubakasse ning juurviljadesse. Samuti leidub seda erinevates organi lihades nagu neerud ja maks.

Lisaks sellele leidub seda ka patareides, keraamikas, küünelakis, rehvides, plastikus, värvis ning pestitsiidides. Kaadmiumit võib leida ka õhust ja joogiveest.

Nagu enamus teisedki raskemetallid, võib kaadmium välja tõrjuda ning asendada vajalikke mineraale kehas. Näiteks võib see asendada kaltsiumi sinu luudes, mis omakorda võib põhjustada luude hõrenemist ehk osteoporoosi.

Veel üks kaadmiumi mürgistuse kõrvalnähtudest hõlmab tsingi imendumise blokeerimist peensooles ja see nõrgestab meie lihaseid, soolestikku ja immuunsussüsteemi. Samuti viib see veresoonte lupjumise ja teiste südame- ja veresoonkonna probleemideni, sest meie kehas on liiga vähe tsinki, kuid liiga palju kaltsiumi.

Ma loodan, et sa hakkad vaikselt nägema seoseid, et kõik need seisundid, mida me kutsume haigusteks, omavad palju sügavamat juurpõhjust organismi üldises tasakaalutuses.


Arseen

Olgugi, et arseeni esineb looduses naturaalselt ning see on osa maakoorest (nagu teisedki raskemetallid), peaksime kokkupuudet sellega vältima.

Kokkupuude arseeniga võib tulla nii orgaaniliste, kui mitte orgaaniliste ühenditega, kuid peamiselt kohtame seda meie toidus ja joogivees.

Suitsetajad hingavad arseeni sisse suuremal määral, kui mittesuitsetajad, sest see on üks sadadest mürgistest ühendites, mida tubakasuits sisaldab.

Siinkohal on paslik ära märkida, et arseeni on peaaegu võimatu täielikult vältida, sest seda leidub meie põhjavees, mis toidab taimi ja need taimed omakorda loomi. Üks kõige kõrgema arseeni sisaldusega toiduaineid on riis.


Broom

Broomi leidub tavaliselt basseinivees, ravimites ja erinevates töödeldud toiduainetes. Olgugi, et on teada-tuntud fakt, et broom on inimesele äärmiselt mürgine, kasutatakse seda näiteks lisaainena leiva tegemisel, et aidata leivapärmil tõusta.

Muideks, kõrge broomi sisaldus organismis on üks varjatud põhjustest erinevate silma, naha ja kurgu probleemide korral.

Samuti, kui sul on kilpnäärme alatalitus või autoimmuunseisund Hashimoto, siis võib selle üheks põhjuseks olla broomi mürgistus. Meie kilpnääre vajab joodi, kuid broom võib joodi välja tõrjuda ning asendada ja seeläbi kilpnäärme töö häirub.

See olukord aeglustab sinu ainevahetust, põhjustab kaalutõusu ning mitmeid erinevaid tahtmatuid madala tuju, energia ja vitaalsuse probleeme.

 

Toksiin #2 – sünteetiline toit

Üks peamisi põhjuseid, miks on toidul nii oluline tähtsus meie tervisele, on see et tavaline keskmine inimene tarbib oma eluaja jooksul 30-50 tonni toitu.

See võib olla üheks suurimaks määrajaks selle juures, kas hoiame tugevat ja optimaalst tervist, või toidame ja tekitame erinevaid probleeme ning ahastust.

Toit, mida me igapäevaselt tarbime, peaks andma meile energiat ja vitaalsust, kuid see, mida oleme tänaseks päevaks teinud oma toiduvaruga, läheb nende eesmärkidega otsesesse vastuollu.


GMO-d

Geneetiliselt muundatud organismid ehk GMO-d on laborites inimeste poolt aretatud pseudo-tooted, mille peamine eesmärk on vastu pidada massilisele pestitsiididega pritsimisele.

Selleks, et luua mõnda GMO-d, tuleb kasutada raskemetalle ja viiruseid, et sisse viia muudatused selle toote algsesse geneetilisse koodi. GMO-d on sõna otses mõttes ”Frankensteini sünnitised”, mille jaoks sisestatakse uued geenid erinevate viljade ning isegi kala algsesse DNAsse.

Praegusel hetkel tehakse lisauuringuid GMO-de seosest madala viljakuse, soolestikuprobleemide, autoimmuunhaiguste, autismi, sünnidefektide ja teiste hormonaalsete probleemide puhul.

Mida me aga juba praegu teame on see, et kui hamstritele söödetakse GMO sojat, viib see sünnidefektide, madala sünnikaalu ja kordades kõrgema riskini, et nende pojad ei ela sünnitust üle. [2]

Siinkohal on tähtis aru saada sellest, et siiamaani pole tehtud pikaajalist kolmandate osapoolte poolset testimist GMOde suhtes. Kõik testimised, mis hetkel tehakse, on tehtud nende samade korporatsioonide poolt, kes GMOsid ise toodavad.

Kogu praegune GMO-sid ümbritsev süsteem on õudustäraavalt sarnane ravimite testimisele. Need samad firmad, mis toodavad seda kasumile orienteeritud produkti, on need samad firmad, kes saavad seda ka testida.

Mulle isiklikult ei paista miski selle valemi puhul õige olevat…

Põhilised GMO toiduained, mida vältida:

 • Canola õli
 • Puuvillaseemneõli
 • Soja
 • Mais
 • Hawaii Papaya


Kunstlikud magusained

Kunstlikud magusained loodi selle jaoks, et oleks võimalik toota suhkruvabasid ja madala kalorisisaldusega toiduaineid dieedipidajatele ja diabeedikutele. Tänu kunstlike magusainete kasutamisele on need tooted tegelikult maitse poolest veel magusamad, kui need oleksid juhul, kui seal kasutataks tavalist suhkrut.

Nagu enamuste pseudo-toiduainetega, mida laboris luuakse, läks ka kunstlike magusainete puhul see eksperiment täielikult aia taha ning alles aastaid hiljem tuli välja, et nende manustamine on inimestele kahjulik.

Tänasel päeval teame, et kunstlikud magustajad põhjustavad rasvumist, meeleolu kõikumisi, õpiraskusi, migreene, vähki ja südamehaigusi. [3]

Põhilised kunstlikud magusained, mida vältida: 

 • Aspartaam
 • Atsesulfaam K
 • Dultsiin
 • Neotaam
 • NutraSweet
 • Suklaroos/Splenda
 • Sweet ‘N Low

Pea meeles, need magustajad on laborites loodud ning ei kuulu päris toiduainete hulka, mida inimene on loodud tarbima. Näiteks ülalolevas nimekirjas mainitud Splenda sai populaarseks mõnda aega tagasi, aga mida üldsus ei tea on see, et kuidas seda kunstlikut magusainet tehakse, on juba ekisteeriva molekuli asendamine klooriga.

Jah, selle sama kemikaaliga, mida kasutatakse basseinivees.

Meie toidusüsteem on katki, kuid kahjuks liiga vähesed inimesed räägivad sellest. Seda ei õpetata koolis ning otseloomulikult ei räägi sellest ka firmad, kes neid pseudo-toiduaineid meile ”tervislike” pähe maha parseldavad.

 

Toksiin #3 – Pestitsiidid & DDT

Pestitsiidid ehk taimekaitsevahendid on oma olemusest närvisüsteemi mürgid, mida kasutatakse toiduainete pritsimiseks, et kaitsta neid erinevate putukate eest.

Samal ajal, kui see tundub hea ideena kaitsmaks taimi, on see äärmiselt halb idee inimeste jaoks, sest me neelame seda sama mürki alla iga kord, kui sööme mõnda puu-, juur- või teravilja, mida on sellega pritsitud.

Kõike tuntum pestitsiid on glüfosaat, mida sisaldab taimekaitsevahend Roundup. See toode on väga laialt levinud ja seda leidub peaaegu igast kodust. Samal ajal on see teada-tuntud kui vähkitekitav ühend. Loe pikemalt glüfosaadi ja selle negatiivsete mõjude kohta meie tervisele siit!

Huvitav, kas poodides peaks juur-ja puuviljade juures samasugune pealuuga silt olema, nagu on põldudel, kus neid kasvatatakse?


Kas pestitsiidid põhjustavad vähki?

Ameerika Ühendriikides Rahvusliku Vähi Instituudi poolt läbi viidud uurimustööd näitavad, et sealsetel talunikel on teiste inimestega võrreldes palju rohkem leukeemiat, lümfoomi ning teisigi vähiliike. [4]

Kogu pestitsiide ümbritsev info võib ühel hetkel muutuda väga keeruliseks ja tehniliseks, kuid üks mida sa pead teadma on see: kõik, mida sa endale suhu paned, omab suuremat mõju sinu tervisele, kui mistahes teine asi sinu elus.

Sellepärast julgustangi sind ostma orgaanilisi toiduaineid ning eelistama võimaluse korral kohalikelt talunikelt ja turult ostetud mahekaupa. Sellisel viisil saad sa oma toidu otse kasvatajalt ning samuti on sul võimalik nendega leti ääres ka vestelda ja uurida, kuidas nad oma toitu kasvatavad.

Lõpptulemuseks on see, et kui me ei leia lähitulevikus alternatiivset moodust, kuidas toiduvarusid kasvatada, siis oleme ilmselt suundumas veelgi süngemasse allakäiku, mis puudutab inimkonna tervist ja erinevaid kroonilisi haigusi.

 

Toksiin #4 – kraanivesi

”Keskmine 10-minutiline dušš on võrdväärne 75 liitri kraanivee joomisega.” – Dr. Shulze, Detox Special Report, April 2013

Esiteks, on väga hea elada teadmisega, et need ajad on möödas, millal inimesed pidid muretsema, et nad ei saaks vett juues koolerat, parasiiti või düsenteeriat.

Tänasel päeval on probleemiks aga see, et need nakkavad patogeenid on asendunud uue generatsiooni toksiinidega. Need toksiinid on surmavad, kuid nagu teistegi inimeste poolt loodud kemikaalide puhul, mürgitavad nad meid aeglaselt.


Kloor

Kloor aitab eemaldada erinevaid baktereid meie joogiveest ning see saab oma ülesandega väga hästi hakkama. Just sel põhjusel kasutatakse seda ka avalikes basseinides.

Probleem on selles, et oma bakterite hävitamise efektiivsuse tõttu on see sama tõhus tapma ka kõiki häid baktereid, mis asuvad meie soolestikus.

See tähendab seda, et iga kord, kui sa jood kraanivett, on suur võimalus, et hävitad oma soolestikust häid probiootikume, sest kloor mõjub kui antibiootikum.

Pikas perspektiivis võib see viia nõrgenenud immuunsussüsteemi, lekkiva soolestiku ning muude krooniliste haigusteni.

Teine suur murekoht on kloori muutumine auruks sellel ajal, kui sa naudid kuuma dušši, vanni või aurusauna. Nagu ma juba eelnevalt maininud olen, siis veeauru sisse hingates pääsevad toksiinid läbi kopsude väga lühikese aja jooksul meie vereringesse.

Usu või mitte, aga kloori kasutati Esimese Maailmasõja ajal täpselt sel samal viisil keemiarelvana.


Fluoriid

1914. aastal lisati fluoriidi hambapastadesse, üritamaks ennetada hambaaukude tekkimist. Tänasel päeval ma teame, et fluoriid on mürk.

2017. aastal hoiatas Ameerika Ühendriikide valitsus, et maksimaalne lubatud fluoriidi tase kraanivees tohib olla 0.7mg liitri kohta.

Fluoriidiga rikastatud hambapasta või kraanivee regulaarne tarbimine on otseses korrelatsioonis järgmiste tervisemuredega:

 • kilpnäärme alatalitlus
 • haprad luud
 • nõrgenenud seedimine
 • hormoonide talitlushäire
 • kõrvetised
 • ekseem ja psoriaas
 • viljakusprobleemid
 • ADD ja ADHD [5]
 • autism [6]
 • mentaalse tervise probleemid
 • artriit


Fluoriidi mõju sinu kilpnäärmele

Ma tõesti soovin, et tegemist oleks uue informatsiooniga, kuid seda, et fluoriid mõjutab kilpnäärme funktsioone, teatakse juba vähemalt aastast 1930. Saksa ja Austria arstid vannitasid kilpnäärme ületalitlushäirega patsiente vannis, milles oli fluoriidiga rikastatud vesi.

Nad teadsid juba siis, et fluoriid alandab kilpnäärme funktsiooni ja nüüd saame seda ka teaduslikult tõestada.

Jood ja fluoriid on mõlemad keemilised ühendid nimega halogeenid. Sinu keha kasutab joodi, et kilpnääret toita, tänu millele saab kilpnääre korrektselt funktsioneerida. Samal ajal võib kilpnääre aga joodi ja fluoriidi segamini ajada ning joodi asemel fluoriidi kasutada, blokeerides sel hetkel vajaduse joodi järele.

Kuid asjad lähevad veel natukene hullemaks! Mulle meeldiks mõelda, et selleks läheks vaja väga palju fluoriidi, et kilpnäärmele kahju tekitada, kuid tegelikult on selleks hulgaks umbes sama palju, kui eelnevalt mainitud maksimaalne lubatud piirväärtus ehk 0.4mg liitri kohta.

 

Toksiin #5 – stress

”39% inimestest tunnistavad, et nad pöörduvad stressi puhul ebatervisliku toidu poole.” – Ameerika Psühholoogia Assotsiatsioon

Enamusel meist on endale raske tunnistada, et krooniline stress on vastutav umbes 90% kõikide krooniliste haiguste eest…

Mõtleme endamisi: stress on ju täiesti normaalne elu osa, eks?

Olgugi, et stress on täiesti normaalne reageering nii keha kui ka meele poolt, siis see kuidas me täna, 21. sajandil, stressi puhul füüsilisel, mentaalsel ja emotsionaalsel tasemel reageerime, on kõike muud, kui normaalne.

Stress peaks olema piiratud sündmus, millel on olemas nii algus kui ka lõpp. 

Tänapäevasel tehnoloogia ajastul meie igapäevased stressiallikad aina kogunevad ja kogunevad. Lõputud stimulatsioonid, tegevused ja kohustused, töö ning see pöörane tahe kursis olla kõigega.

24/7 tehislikust valgusest pungil ”asjade-kokku-kuhjamise-mentalideediga” maailm kõikide nende piiramatute võimalustega – see on meie reaalsus!

Me ütleme endale, et küll me puhkame siis, kui pensionile jääme. Kuid kahjuks pole enamus meie igapäevastest stressoritest enam ammu seotud ainult tööga.

Probleem on selles, et paljude jaoks ei pruugi see päev, mil saame kergemalt hingata, üldse tullagi. Või kui tuleb, siis tuleb liiga hilja…


Ksenobiootikumide invasioon

Ksenobiootikum tuleneb kreeka keelsest sõnast ”xenos”, mis tähendab ”võõras”.

Ksenobiootikumid ehk ksenostressorid ehk välised stressorid on toksiinid nagu raskemetallid, pestitsiidid, elektromagnetkiirgused, heitgaasid ja saaste ehk kõik mürgid, mis on tänaseks päevaks leidnud tee meie toiduvarudesse, joogivette ja õhku.

Meie organismiga kokku puutudes tekitavad need ebameeldivaid reaktsioone, sest meie keha üritab neist pidevalt lahti saada, kuid ebaõnnestub.

Kui meie aju saab signaali, et mõni väline toksiin on meie süsteemi sisenenud, lööb ajutüve üks osadest, nimega Locus Coeruleus, särama nagu jõulupuu Raekoja Platsil.

Sel hetkel vallandab keha suurel hulgal virgatsainet nimega norepinefriini, mis valmistab su keha ette ning paneb su ootusärevasse ja stimuleeritud seisundisse.

Norepinefriin vallandab seepeale ka mandeltuuma ehk amügdala, mis seostub emotsioonidega nagu hirm, ärevus, paanika, viha ja raev.

Ma tean, et see kõik võib tunduda väga keerulise endokrinoloogiana, kuid oluline on mõista, et stress on sõna otses mõttes meie tervise nurgakiviks ning selleks, et saaksime end hästi tunda, tuleb stressi manageerida.

Sul ei ole vaja teada keerulist biokeemiat, et intuiivselt mõista, kui sinu keha ja meel on stressis – tulgu see stress siis traumast, vägivaldsest suhtest, tööst või nendest kaheksast tuhandest inimeste poolt loodud kemikaalist meie keskkonnas – tunned sa just kui oleksid pideva rünnaku all.

Aja möödudes lõhub see pidev seesmiste ja väliste stressorite pommitamine paratamatult keha ära, põletab läbi närvisüsteemi ning hoiab meid lukus sümpaatse närvisüsteemi mustris ehk võitle-või-põgene (inglise keeles: fight or flight) seisundis.

Probleem seisneb selles, et puhkus, paranemine ja noorenemine ei leia aset enne, kui oleme lõõgastunud, kuid me ei saa olla enne lõõgastunud, kui oleme lukus võitle-või-põgene seisundis.

See on äärmiselt oluline puzzletükk, sest pole vahet millise tervise- või kaaluprobleemiga võideldakse, kui su keha on pideva stressi all, siis see lihtsalt ei saa terveneda.

See on samuti ka põhjuseks miks ainuüksi teraapiast on tavaliselt vähe ärevusprobleemide, paanikahäirete, obsessiiv-kompulsiivse häire, depressiooni ja muude mentaalsete probleemide puhul. Seniks kuni me ei eemalda TEGELIKKU põhjust, ei aita ükskõik kui suur hulk tahtejõudu, ravimeid või teraapiat saavutada täielikku heaolu.

 

Toksiin #6 – Elektromagnetkiirgus

”Närvisüsteemi probleemid, väsimus, unehäired, leukeemia ja rinnavähk – need kõik on kõrge elektromagnetkiirgusega kokkupuute tulemus.” – Rahvuslik Vähi Instituut

Elektromagnetkiirgus (EMK) või ka elektromagnetlained on laetud osakeste kiiratav ja neelatav energia, mis kandub ruumis edasi lainena. Sellest koosneb elektromagnetväli. [7]

Mõista-mõista, mis see on: nähtamatu, lõhnatu, maitsetu ja värvitu, kuid üks kõige häirivam ilming meie ümber?

Selle nimi on elektromagnetkiirgus ehk elektronsudu (inglise keeles: electrosmog) ja see viitab kõikidele nendele nähtamatutele elektromagnetlainetele ja sagedustele, mis liiguvad läbi meie elukeskkonna. [8];[9];[10]

”Kui sa tahad mõista Universumit, mõtle sellistes terminites nagu energia, võnkesagedus ja vibratsioon.” – Nikola Tesla

Meie kehad on sõna otses mõttes 99% energia ja selle tõttu oleme nende elektromagnethäirete poolt ülimalt vastuvõtlikud.

See tähendab, et mobiiltelefonid, arvutid, Wi-Fi modemid, mobiilimastid, Bluetooth seadmed ning kõik teised elektroonilised seadmed kahjustavad ja nõrgestavad meie rakkude omavahelist suhtlemist.

See võib viia immunsussüsteemi nõrgenemise, mitokondrite energiatootmise häirete, kõrgenenud võitle-või-põgene reaktsiooni ja soolestiku mikrobioomi probleemideni.

Kuna see keskkonnamürk on nähtamatu ning peavoolumeedia teeb head tööd, et teadlaste uuringuid elektromagnetkiirguse kahjulikuse kohta alla suruda, olemegi olukorras, kus enamus inimesi ei pööra antud probleemile palju tähelepanu.

Inimesed on elektrokeemilised olendid, sest meie keha, aju ja närvisüsteem kasutavad infovahetuseks elektrilisi impulsse. Elusolendeid eristab elututest elekter ehk elektromagnetiline väli. Ja me mitte ainult ei tekita elektrit, vaid oleme nagu kahesuunalised ülekandeantennid – DNA on molekulaarsel tasandil fraktaalne antenn ja kõik inimese süsteemid sõltuvad nendest väljadest.

Tänane elektromagnetväli meie ümber on 1 000 000 000 000 (10 astmel 11) kuni 10 000 000 000 000 000 000 (10 astmel 18) korda tugevam kui kunagi varem meie planeedi ajaloo jooksul. Kas inimene on võimeline sellega kohanema? Teadlased on seisukohal, et ei. [11]

 

Toksiin #7 – haige hoone sündroom

Haige hoone sündroom (inglise keeles: sick building syndrome) on seisund, kus hoones viibiv inimene kannatab ilma ühegi ilmse põhjuseta erinevate haigussümptomite käes ning ei tunne end hästi.

Arenenud riikides elavad inimesed veedavad 90% ajast siseruumides ning enamus inimesi hingavad sisse umbes 126 erinevat toksiini enne, kui nad toast lahkuvad ning selleks, et need toksiinid jõuaksid meie vereringesse, kulub ainult 26 sekundit.

Olukord on läinud nii hulluks, et tänapäeval on olemas lausa kaks erinevat terminit kirjeldamaks, kuidas inimesed on mõjutatud nende toksiinide poolt.


Haige hoone sündroom

Esimene neist ehk ”haige hoone sündroom” viitab eelkõige büroo- ja kontorihoonetele, kus inimesed igapäevaselt tööl käivad.

Nendel hoonetel on üldjuhul mitu erinevat korrust ning need on täis mürgiseid ehitusmaterjale nagu vaipkatted ja soojustus ning hoone koristamisel kasutatakse keemiat täis koristusvahendid.

Tänu mustuse ja hallituse kogunemisele venitilatsioonisüsteemidesse, on büroo- ja kontorihooned kurikuulsad ka oma halva õhkukvaliteedi suhtes.


Haige kodu sündroom

See termin tõusis avalikuse huvidesse pärast seda, kui avaldati uurimustöö, et Suurbritannias sisaldab 15,3 miljonit kodu kuni 900 erinevat kemikaali, mis on juba pikemat aega põhjustanud kümneid erinevaid tervisehädasid nagu vesised silmad, allergiad, naha- ja hingamisprobleemid ning meeleolu kõikumised. [12]

Üks parimaid viise, kuidas kindlaks teha, kas sinu kodu või töökoht teeb sind haigeks on jälgida, kas su sümptomid lähevad ära, kui oled nendest hoonetest eemal ning tulevad tagasi, kui oled  uuesti nendes hoonetes.

 

Toksiin #8 – nahahooldusvahendid

”Keskmine naine kasutab 12 erinevat ilu- ja nahatoodet, mis sisaldavad üle 168 erineva (mürgise) kemikaali.” – Scott Faber, Environmental Working Group

Kas sa teadsid, et me imame sisse umbes 60% kõigest, mis me enda nahale paneme?

See hõlmab shampoone, niisutajaid, õlisid, juuksehooldusvahendeid, huulepulka, päikesekreemi ja kõike muud, mida me enda nahal kasutame.

Juhul, kui sa kasutad valesid tooteid, siis nende poolt põhjustatud varjatud tervisemured kogunevad väga kiiresti, kuid sul endal ei pruugi õrna aimugi olla, et asi võib olla selles.

Mis kõige hullem, paljusid neid mürgiseid kemikaale ei ole tootesildi peal isegi kirjas, sest seda lihtsalt ei nõuta. Kosmeetikatööstus pole samamoodi reguleeritud, nagu seda on näiteks toiduainetööstus.

Ameerika Ühendriikides on asi nii hull, et teoreetiliselt on võimalik toode sildistada kui ”orgaaniline” isegi kui see tegelikult seda pole.

Kõige suurem probleem antud teema juures on see, et tegelikult on hullem hõõruda mürgiseid tooteid enda nahale, kui näiteks alla neelata.

Seda sellel põhjusel, et alla neelates on meie süljel, seedeensüümidel, sapil ja maohappel võimalus natukenegi neutraliseerida neid mürgiseid ühendeid.

Nahale hõõrudes imenduvad need otse meie vereringesse ja nagu juba eelnevalt mainitud, siis selle jaoks kulub kõigest 26 sekundit.

Vahest põhjustavad need kosmeetilised kemikaalid koheseid kõrvalnähte, mis võivad välja lüüa allergia, naha punetuse, sügeluse, peavalu, meeleolu kõikumise, uduse mõtlemise või väsimusena.

Kuid enamus ajast ei tunne me midagi ning need salakavalad kemikaalid lihtsalt kuhjuvad vaikselt meie organismi ning löövad välja alles mitmeid aastaid hiljem, kuid siis juba palju tõsisemate probleemidena.

Milliseid kemikaale siis vältida tuleks? Vaata lisaks siit!

 

Toksiin #9 – ravimid

”Peaaegu 70% ameeriklastest võtab vähemalt ühte retseptiravimit ning iga teine vähemalt kahte.” [13]

Ravimid võivad olla ühed kõige imelisemad elupäästvad meditsiinilised vahendid maailmas.

Kuid probleem seisneb selles, et täiesti tavalisel keskmisel inimesel pole üldjuhul vaja ravimeid igapäevaselt tarvitada.

Ma pean selle all silmas seda, et kui su elu pole ohus, pole mitte mingisugust vajadust võtta igapäevaselt ravimeid.

Olukordade puhul, kus kellegi elu pole kaalul, on looduslik meditsiin ja keha vajalike tegevustega toetamine absoluutselt parim valik.

Krooniliste tervisemurede puhul igapäevaselt ravimeid võttes me kahjuks lihtsalt maskeerime sümptomeid ning tänu ravimite kümnetele kõrvalmõjudele, tekitame endale pikas perspektiivis neid sümptomeid juurde.

Seda põhjusel, et varjatud tegelik põhjus põhjustab endiselt süstemaatilist põletikku ja aina kogunevaid uusi sümptomeid, mis viivad järgmiste tervisemurede ja üldjuhul järgmiste ravimiteni.

Selles olukorras pole süüdi arstid, otseloomulikult mitte. See on lihtsalt katkine meditsiinisüsteem, mis dikteerib katkist konventsionaalse meditsiini haridussüsteemi…

 

See süsteem on katki

See olukord viib selleni, et arste on spetsiaalselt juhendatud sümptomeid kokku sobitama mingi  retseptiravimiga, mida nad saavad välja kirjutada ning mille katab meie sotsiaalkindlustus.

See on perfektne ärimudel:

 • Ravimifirmad maksavad professoritele, et nad räägiksid teatud ravimitest loengute ajal
 • Meditsiinikoolid õpetavad uusi arste sümptomeid ja ravimeid omavahel kokku sobitama
 • Sotsiaalkindlustus maksab inimeste ravimite eest
 • Ravimid, mida me tarvitame, põhjustavad kõrvalnähtusid ja uusi sümptomeid
 • See viib uute ravimite välja kirjutamiseni, et maskeerida neid uusi sümptomeid
 • Arstid kinnitavad, et üldjuhul tuleb ravimeid elu lõpuni tarvitada ning me ostamegi neid igakuiselt

Kas sa nüüd näed põhjust, miks tervishoiusüsteem moodustab 16% kogu Ameerika Ühendriikide majandusest? [14]

See on põhjus, miks ravimifirmadel on Ameerika Ühendriikides carte blanche ehk piiramatu vabadus tegutseda ning iga kongressi liikme kohta on kaks lobbisti, kelle ülesanne on piisavalt lobbitööd teha, et kõik ravimifirmadele vajalikud seadused saaks vastu võetud.

 

Toksiin #10 – soolestiku bakterid

”Sinu soolestiku tervis on kriitlise tähtsusega kogu keha tervise jaoks. See on sinu esimene kaitseliin vähi vastu.” – The Truth About Cancer

See on teema, millele enamus meist ei mõtle või ei soovigi mõelda, kuid meie soolestikus on 1,4-2,3kg baktereid.

Tõtt-öelda on meie soolestikus 100 triljonit bakterit, mida on palju rohkem, kui meie kehas on rakke. Ma olen seda ka eelnevates artiklites maininud, aga me tõesti oleme rohkem bakter, kui inimene.

Hea uudis on see, kui meie soolestik on tasakaalus, siis teevad seal asuvad bakterid rahulikult oma tööd ehk seedivad toitu andes meile vastu vitamiine ja mineraale ning aitavad meil end hästi ja kergena tunda.

Lekkiva soolestiku sündroom

Lekkiva soolestiku sündroomi puhul pole tegemist enam pseudo-teadusega, nagu veel mõnda aega tagasi arvati. Nüüd on see absoluutselt kõikide haiguste keskmes.

Kui meie soolestik on tasakaalust ära, siis kannatab absoluutselt iga aspekt meie tervise juures.

Väliselt esinevad sümptomid nagu akne, ärevus, alkoholism, sõltuvused, väsimus, kaalutõus, puhitused, autoimmuunhaigused ja vähk.

Seesmiselt on tegemist soolestiku düsbioosi ehk tasakaalutu soolestiku mikrobioomiga ning lekkiva soolestiku sündroomiga.

See olukord on seotud 90% kõikide autoimmuunhaigustega ja seda põhjusel, et umbes 80% kogu meie keha immunsussüsteemist asub soolestikus ning seda katab ainult ühe rakukihi paksune ”vooder”.

Suurimad probleemid soolestikuga, millest tuleks teadlik olla:

 • Kandidoos ja seente ülekasv
 • Peensoole bakterite ülekasv ehk SIBO
 • Parasiidid
 • H. Pylori ehk helikobakter

Olgugi, et bakterid ja seened on meie soolestikus kogu aeg olemas, siis probleeme põhjustab just mõne kindla bakteri või seene ülekasv.

Pärmseene vohamisel võib ainuüksi see seente perekond meie organismi paisata 70 erinevat toksiini, mis mõjutavad meie neerude, maksa, aju ja immunsussüsteemi tööd.

Teine soolestikku puudutav suurim probleem on seotud parasiitidega, sest neid on tänapäeval lihtsam saada, kui me arvatagi oskame…

See probleem ei puuduta ainult neid inimesi, kes reisivad riikidesse, kus on hügieeniprobleemid või ebapuhas joogivesi. Parasiite on võimalik saada ka alaküpsetatud lihast või kalast ning samuti pesemata salatist.

Hinnanguliselt kõnnib 25% ehk iga neljas inimene hetkel ringi parasiidid soolestikus, ilma et ta sellest ise teadlik oleks. [15]

 

”Vihmaveetünni efekt” ehk miks me TEGELIKULT haiged ja väsinud oleme!?

Pärast selle pika postituse lugemist võid end üsna ülekoormatuna tunda, ma täielikult mõistan sind, ma olin samuti.

Samas minu postituse eesmärk pole panna kedagi elu kartma, tähtis on lihtsalt olla informeeritud võimalustest, kuidas enda ”absoluutset toksiinide koormat” vähendada.

Juba järgmises postituses räägime sellest, miks me TEGELIKULT krooniliselt haiged ja väsinud oleme…

__________________________________________________________

VIITED:

[1] – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16338635

[2] – https://www.huffingtonpost.com/jeffrey-smith/genetically-modified-soy_b_544575.html

[3] – https://usrtk.org/sweeteners/aspartame_health_risks/

[4] – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7150208

[5] – https://rense.com/general93/fluo.htm

[6] – https://newstarget.com/2016-01-26-harvard-researchers-link-fluoridated-water-to-adhd-autism-and-other-childhood-mental-health-disorders.html

[7] – http://www.kiirgusinfo.ee/mis-on-elektromagnetkiirgus/

[8] – http://www.who.int/peh-emf/publications/facts/fs296/en/

[9] – https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/radiation/electromagnetic-fields-fact-sheet?redirect=true

[10] – http://www.who.int/peh-emf/about/WhatisEMF/en/

[11] – http://www.kiirgusinfo.ee/elektrotundlikkus-ja-elektroulitundlikkus/

[12] – https://www.dailymail.co.uk/health/article-2920391/How-AIR-house-making-ill-drying-washing-using-gas-cooker-15-million-homes-affected-Toxic-Home-Syndrome-increases-risk-heart-disease-cancer.html

[13] – http://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/nearly-7-in-10-americans-take-prescription-drugs-mayo-clinic-olmsted-medical-center-find/

[14] – https://forbes.com/2010/01/31/health-care-gdp-reform-opinions-columnists-john-tamny.html#1e503db62857

[15] – https://www.cdc.gov/parasites/index.html

[16] – ”Rain Barrel Effect” – Dr. Stephen Cabral

7 TUGEVA TERVISE ALUSTALA

Õpi, kuidas hoolitseda oma tervise ja immuunsuse eest. Jäta oma kontakt ning ma saadan sulle juhendi.